DELNAS TRAUKSMES CELŠANAS CENTRA JAUNUMI

celt trauksmi ziņot korupcija kas ir trauksmes cēlējs

Trauksmes cēlēju aizsardzība Baltijas valstīs

Viens no būtiskiem faktoriem, kas atšķir Baltijas valstis trauksmes cēlēju aizsardzības nodrošināšanā, ir aizsardzības garantiju tiesiskais ietvars. Latvijā un Lietuvā trauksmes cēlēju aizsardzība tiek nodrošināta vienota likuma ietvaros, savukārt Igaunijā vienots likums par trauksmes cēlēju aizsardzību vēl nav pieņemts.

Lasīt tālāk »
trauksmes celšana atlīdzība

Finansiālā atlīdzība trauksmes cēlējiem – iespēja mainīt attieksmi pret trauksmes celšanu

Šobrīd likums trauksmes cēlējiem nodrošina vairākas aizsardzības garantijas – identitātes aizsardzību, aizsardzību pret trauksmes celšanas dēļ radītām nelabvēlīgām sekām. Taču mums ir iespēja radīt jaunus mehānismus, kā motivēt potenciālos trauksmes cēlējus neklusēt par darba vietā novērotiem pārkāpumiem. Kā viens no šādiem soļiem ir finansiālās atlīdzības nodrošināšana.

Lasīt tālāk »

Trauksmes cēlējs ir aizsargāts!

Pieņemt lēmumu celt trauksmi un ziņot par sabiedrības intereses aizskarošiem pārkāpumiem un nejēdzībām, kas novērotas savā darba vietā vai dibinot darba tiesiskās attiecības, ne vienmēr ir viegls solis. Kā viens no faktoriem, kādēļ cilvēks var izlemt neziņot, ir nedrošība un bailes no sekām, kas var rasties neklusējot par pārkāpumu.

Lasīt tālāk »

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.