DELNAS TRAUKSMES CELŠANAS CENTRA JAUNUMI

Delnas Trauksmes celšanas centrs – atbalsts trauksmes cēlējam

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) jau vairāk nekā 16 gadus strādā ar trauksmes cēlējiem un ziņotājiem – cilvēkiem un uzņēmumiem, kuri vēlas ziņot par novērotu korupciju vai citiem sabiedrības intereses aizskarošiem pārkāpumiem. Katru gadu Delnas Trauksmes celšanas centrs saņem vairāk ap 70–80 iesniegumus, no kuriem ap 10 iesniegumi tiek atzīti par trauksmes celšanas gadījumiem.

Lasīt tālāk »

Kāpēc celt trauksmi par pārkāpumiem savā darba vietā?

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) sarunu festivālā “LAMPA” 2021. gada augustā rīkoja diskusiju “Kāpēc celt trauksmi par pārkāpumiem darba vietā?”, lai runātu par to, kā novērst pārkāpumus un nejēdzības, kas kaitē sabiedrības interesēm, kāda ir trauksmes celšanas būtība un ar ko trauksmes cēlējs var rēķināties.

Lasīt tālāk »
celt trauksmi ziņot korupcija kas ir trauksmes cēlējs

Trauksmes cēlēju aizsardzība Baltijas valstīs

Viens no būtiskiem faktoriem, kas atšķir Baltijas valstis trauksmes cēlēju aizsardzības nodrošināšanā, ir aizsardzības garantiju tiesiskais ietvars. Latvijā un Lietuvā trauksmes cēlēju aizsardzība tiek nodrošināta vienota likuma ietvaros, savukārt Igaunijā vienots likums par trauksmes cēlēju aizsardzību vēl nav pieņemts.

Lasīt tālāk »
trauksmes celšana atlīdzība

Finansiālā atlīdzība trauksmes cēlējiem – iespēja mainīt attieksmi pret trauksmes celšanu

Šobrīd likums trauksmes cēlējiem nodrošina vairākas aizsardzības garantijas – identitātes aizsardzību, aizsardzību pret trauksmes celšanas dēļ radītām nelabvēlīgām sekām. Taču mums ir iespēja radīt jaunus mehānismus, kā motivēt potenciālos trauksmes cēlējus neklusēt par darba vietā novērotiem pārkāpumiem. Kā viens no šādiem soļiem ir finansiālās atlīdzības nodrošināšana.

Lasīt tālāk »

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.