DELNAS TRAUKSMES CELŠANAS CENTRA JAUNUMI

Martin Laine trauksmes celšana konference

Martins Laine – Pietiek ar vienu cilvēku, lai apturētu korupciju

Aicinājām par savu pieredzi dalīties žurnālistu Martinu Laini no Igaunijas: “Pirmo reizi trauksmes celšana kā koncepts man prātā ienāca, kad noskatījos filmu “Visi prezidenta vīri” (All the President’s Men). Šī filma balstās uz patiesiem notikumiem, kas stāsta par žurnālistu, kurš sadarbojās ar trauksmes cēlēju, kura liecība noveda pie Votergeitas skandāla.”

Lasīt tālāk »
Covid-19 Korupcijas riski

Krīzes laikā korupcijas riski palielinās – aicinām ziņot!

Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija cīņā ar Covid-19 pandēmiju, tāpēc ikvienam no mums ir jābūt ne tikai piesardzīgam, bet arī – īpaši acīgam. Jo šādās situācijās palielinās krāpšanas, kukuļošanas un korupcijas riski, kā arī negodprātīgu amatpersonu vēlme uz laiku paplašinātās pilnvaras izmantot savtīgam labumam. Mēs ikviens varam novērst iesējamos pārkāpumus vai nejēdzības.

Lasīt tālāk »
iekšējās trauksmes celšanas sistēmas uzņēmumos

Iekšējās trauksmes celšanas sistēma. Soli pa solim

Latvijā Trauksmes celšanas likums ir stājies spēkā 2019. gada 1. maijā. Tas, tāpat kā jaunā Eiropas Savienības Trauksmes cēlēju aizsardzības direktīva, nosaka – uzņēmumos, kuros ir vairāk nekā 50 darbinieki, ir jāievieš efektīvs trauksmes celšanas mehānisms. Pagaidām sodi par iekšējās trauksmes celšanas sistēmas neieviešanu nav paredzēti, taču zināms, ka ne visi uzņēmumi, uz kuriem likums attiecas, sistēmu ir ieviesuši.

Lasīt tālāk »
Trauksmes celējs Delna Trauksmes celšanas centrs

Trauksmes celšanas centra darbs 2019. gadā

“Sabiedrības par atklātību – Delna” Trauksmes celšanas (TC) centrs jau vairāk nekā 15 gadus strādā ar trauksmes cēlējiem un ziņotājiem – gan cilvēkiem, gan uzņēmumiem, kas vēlas ziņot par korupciju vai citiem pārkāpumiem. Katru gadu mēs saņemam daudzus desmitus ziņojumu un ikvienam sniedzam konsultācijas un atbalstu.

Lasīt tālāk »

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.