You are currently viewing Delna publicē palīgu trauksmes cēlējiem – rokasgrāmatu

Delna publicē palīgu trauksmes cēlējiem – rokasgrāmatu

  • Post category:Jaunumi

Trauksmes cēlēji ir varoņi, kuri uzdrīkstas ziņot par savā darba vietā novērotiem pārkāpumiem. Ar savu uzdrīkstēšanos trauksmes cēlēji palīdz visai sabiedrībai, taču nereti daudzi nav gatavi tam, ko atklās šie varonīgie cilvēki. Arī daudzie trauksmes cēlēju stāsti apliecina, ka celt trauksmi ir varoņdarbs, kas prasa drosmi.

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” un Alianse pret korupciju Latvijā ir sagatavojusi un publicē Rokasgrāmatu trauksmes cēlējiem. Tā sniedz atbildes uz jautājumiem, par kādiem iespējamiem pārkāpumiem var celt trauksmi, kā to darīt, ar kādu aizsardzību trauksmes cēlējs var rēķināties, izlemjot neklusēt par kaitējumu sabiedrības interesēm.

Rokasgrāmata palīdzēs potenciālajiem trauksmes cēlējiem sagatavoties ziņošanas procesam. Delnas sagatavotie ieteikumi iepazīstina ar trauksmes celšanas procesa soļiem, sniedz atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Trauksmes celšana ir viena no cilvēku pamattiesībām – vārda brīvība, tiesības brīvi paust savu viedokli. Tā ir kā iespēja ar savu neklusēšanu veicināt likumīgu, godprātīgu, atklātu publiskā un privātā sektora – iestāžu un uzņēmumu darbību. Trauksmes cēlējs var palīdzēt novērst korupciju, krāpšanu, kaitējumu sabiedrībai, veselībai vai videi, amatpersonu pārkāpumus vai citas prettiesiskas darbības, veicinot tiesisku rīcību.

Delna jau vairāk nekā 18 gadus atbalsta iedzīvotājus, kuri vēlas ziņot un novērst pārkāpumus, kas kaitē sabiedrības interesēm. Katru gadu Delna saņem vairākus desmitus ziņojumu, un ikvienam sniedz konsultācijas un atbalstu Trauksmes celšanas jautājumos. Aicinām sazināties ar Delnas Trauksmes celšanas centru, ja novērojat iespējamus pārkāpumus savā darba vietā.

Materiāls ir tapis ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā un Atklātības fonda atbalstu.

Delna saka paldies Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības prezidentei Irēnai Liepiņai un Ivaram Kalniņam no Latvijas Nedzirdīgo savienības par atbalstu rokasgrāmatas tapšanā.

Delnas Trauksmes celšanas centra trauksmes cēlēja ziņojuma veidlapa ->

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.