You are currently viewing Krīzes laikā korupcijas riski palielinās – aicinām ziņot!

Krīzes laikā korupcijas riski palielinās – aicinām ziņot!

  • Post category:Jaunumi

Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija cīņā ar Covid-19 pandēmiju, tāpēc ikvienam no mums ir jābūt ne tikai piesardzīgam, bet arī – īpaši acīgam. Jo šādās situācijās palielinās krāpšanas, kukuļošanas un korupcijas riski, kā arī negodprātīgu amatpersonu vēlme uz laiku paplašinātās pilnvaras izmantot savtīgam labumam. Mēs ikviens varam novērst iesējamos pārkāpumus vai nejēdzības, tāpēc aicinām ikvienu veikt divus soļus:

  1. Atpazīt savā ikdienā korupciju, kukuļošanu vai situāciju izmantošanu savtīgu mērķu labā, vai citus līdzīgus iespējamus pārkāpumus;
  2. Ziņo par šo iespējamo pārkāpumu atbildīgajām iestādēm.

Trauksmes celšana ir nesamierināšanās ar jebkāda veida pārkāpumiem. Ziņojot ir iespējams novērst uzņēmuma vai valsts līdzekļu nelietderīgu izmantošanu un izkrāpšanu, atgūt līdzekļus, kas aizplūst krāpšanas un korupcijas shēmās, nodrošināt likuma un cilvēktiesību ievērošanu.

Tikai neklusējot un ziņojot par pārkāpumiem savlaicīgi, tos ir iespējams novērst un garantēt, ka gan veselības aprūpe, gan uzņēmējdarbības atbalsts nonāk tiešām pie tiem, kuriem tas ir nepieciešams.

Trauksmi var celt:

Delnas Trauksmes celšanas centrs jau vairāk nekā 15 gadus strādā ar trauksmes cēlējiem un ziņotājiem – gan cilvēkiem, gan uzņēmumiem, kas vēlas ziņot par korupciju vai citiem pārkāpumiem. Katru gadu mēs saņemam daudzus desmitus ziņojumu un ikvienam sniedzam konsultācijas un atbalstu.

Lai saņemtu atbalstu Delnas Trauksmes celšanas centrā, zvaniet uz Delnas trauksmes cēlēju konsultatīvo tālr. nr. 257 566 53 vai rakstiet e-pastu uz konsultacijas@delna.lv. Par Trauksmes celšanas iespējām iespējams iepazīties Trauksmes celšanas mājaslapā www.celtrauksmi.lv.

Raksts tapis projektā “Atbalsts trauksmes cēlējiem”, ko finansē Atklātības fonds un Alianses pret korupciju Latvijā ziedotāji.

Alianse pret korupciju Latvijā ir brīvprātīga, neformāla sadarbības platforma starp uzņēmējiem un uzņēmumiem, Latvijas tiesībaizsardzības iestādēm un atbildīgiem cilvēkiem. Alianses uzdevums ir cīnīties pret korupciju, jo, kur korupcija ir mazāka, tur sekmīgāk attīstās uzņēmējdarbība, notiek labvēlīgas valstiskas pārmaiņas, ceļas labklājība un ieguvējs ir katrs cilvēks.

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.