You are currently viewing Trauksmes celšanas nākamajam līmenim pamatus liks starptautiskā konferencē

Trauksmes celšanas nākamajam līmenim pamatus liks starptautiskā konferencē

  • Post category:Jaunumi

2020. gada 5. un 6. novembrī tiešsaistē notiks konference “Trauksmes celšana: nākamais līmenis”, kurā plānots vērtēt Latvijas progresu un iepazīties ar citu valstu pieredzi trauksmes celšanas jomā. Divas dienas Latvijas un ārvalstu eksperti runās par sasniegtajiem rezultātiem Trauksmes celšanas likuma pirmā darbības gada laikā, gaidāmajiem regulējuma pilnveidojumiem, kā veicināt ziņošanu un iekšējās trauksmes celšanas sistēmas sekmīgu darbību un izmantošanu.

“Sabiedrība par atklātību – Delna” un Alianse pret korupciju Latvijā, sadarbībā ar Valsts kanceleju un Valsts administrācijas skolu konferencē aicina piedalīties Delnas un Alianses biedrus un atbalstītājus, uzņēmējus, juridisko biroju pārstāvjus, valsts pārvaldes institūciju kontaktpersonas trauksmes celšanas jautājumos, kā arī citus valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus, prokurorus un tiesnešus, pētniekus, žurnālistus un studentus, kā arī citus interesentus.

Pirmās dienas programmā

“Trauksmes celšana: nākamais līmenis” norises pirmajā dienā, 5. novembrī, iecerēts atskatīties uz līdzšinējiem rezultātiem, atziņām un vērtēt trauksmes celšanas regulējuma attīstības iespējas, pārņemot Eiropas Savienības Trauksmes cēlēju direktīvu. Īpaša vieta konferences programmā paredzēta ārvalstu kolēģiem, kuri aizstāv Lietuvas, Nīderlandes un Francijas trauksmes cēlēju intereses un dalīsies ar savu pieredzi un atziņām.

Vēl pirmajā dienā ir ieplānotas divas paneļdiskusijas. Vienā no tām kontaktpersonas trauksmes celšanas jautājumos meklēs risinājumus izaicinājumiem trauksmes cēlēju ziņojumu izskatīšanā, savukārt otrajā tiks runāts par valsts garantētās trauksmes cēlēju aizsardzības efektivitāti un administratīvo atbildību tiem, kuri vērsušies pret trauksmes cēlējiem.

Otrās dienas programmā

Otrajā konferences dienā, 6. novembrī, runāsim par to, kā trauksmes cēlēju aizsardzība maina sabiedrību un darba vidi, kāda ir iestāžu un uzņēmumu pieredze un ieguvumi, ieviešot sekmīgu iekšējo trauksmes celšanas sistēmu, kā panākt darbinieku uzticēšanos trauksmes celšanas mehānismam un, kā veicināt trauksmes celšanu. Īpašu uzmanību veltīsim trauksmes cēlējiem, kuri dalīsies ar savu pieredzi par to, ko nozīmē – celt trauksmi. Pašmāju runātājiem pievienosies ASV, Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes un Serbijas eksperti – eksperti, trauksmes cēlēji, mediju pārstāvji un pilsoniskās sabiedrības aktīvisti.

Diskusijās dalībnieki un eksperti apspriedīs, kā trauksmes cēlēju aizsardzība maina sabiedrību un darba vidi, kādi ir organizāciju ieguvumi, ieviešot efektīvu iekšējo trauksmes celšanas sistēmu, kāda ir mediju un citu iesaistīto pušu loma trauksmes cēlēju atbalstā un, kā nākotnē attīstīt un pilnveidot trauksmes celšanas sistēmu.

Reģistrēšanās un programma

Interesentus aicinām reģistrēties konferencei “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” līdz 2020. gada 30. oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Konference notiks attālināti un to būs iespējams vērot tiešraidē.

Konferences (opens in a new tab)” rel=”noreferrer noopener” class=”rank-math-link”>programma pieejama šeit ->.

Konferenci līdzfinansē ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes karalistes vēstniecība Latvijā un Pasaules brīvo latviešu apvienība, kā arī ESF projekts Nr.3.4.2.0/15/I/002 “Valsts pārvaldes cilvēkresursu profesionālā pilnveide korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas mazināšanas jomā” ietvaros.

Papildu informācija

Inese Tauriņa
“Sabiedrības par atklātību – Delna
Alianses pret korupciju Latvijā vadītāja
Inese.Taurina@delna.lv

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.