Ieceļ amatā savējos, kas darbu nemaz neveic
TRAUKSMES CĒLĒJS
Anonīms
VALSTS
Latvija
Foto: Ilustratīvs attēls

Trauksmes cēlējs sabiedrību informēja par situāciju kādā no Ogres pirmsskolas izglītības iestādēm, kur fiktīvi tika nodarbinātas četras personas un, kur vadība cietsirdīgi izturējās pret darbiniekiem, kuri pretojās tās nelikumīgajai rīcībai.

Finanšu līdzekļu ietaupījums

2017. gada 17. februārī, balstoties uz saņemto informāciju, KNAB uzsāka pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas un piecu darbinieku kriminālvajāšanu. Viņi tika apsūdzēti par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, dokumentu viltošanu, dienesta viltojumiem, kā arī par prettiesiski iegūtiem līdzekļiem vairāk nekā EUR 43 000 apmērā no Ogres novada pašvaldības laika posmā no 2010. gada 1. oktobra līdz 2015. gada 1. aprīlim.

Apsūdzība un sodi

Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja un piecas darbinieces stājās tiesas priekšā, kur Ogres rajona prokuratūras prokurore viņas sauca pie kriminālatbildības par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, dokumentu viltošanu un dienesta viltojumu mantkārīgos nolūkos, kas izraisīja smagas sekas. Smagākais sods, ko apsūdzētās var saņemt, ir brīvības atņemšana uz trīs, četriem un pieciem gadiem.

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu, vispirms iezīmējiet to un pēc tam nosūtiet mūsu redaktoriem ar Ctrl+Enter.