TRAUKSMES CELŠANAS KONFERENCE
2020. gada 5. un 6. novembrī tiešsaistē
2
DIENAS
6
SESIJAS
30+
RUNĀTĀJI
300+
DALĪBNIEKI
Galvenās tēmas
PIRMIE SECINĀJUMI un ES direktīva
Kādi ir pirmie secinājumi, kopš mehānisms ir ieviests un darbojas. Kādas varētu būt iespējamās likuma izmaiņas, arī saistībā ar ES direktīvu.
TRAUKSMES CĒLĒJU AIZSARDZĪBA
Kāda ir trauksmes cēlēju pieredze un, kā mēs viņiem varam palīdzēt, kad viņi ziņo par iespējamiem pārkāpumiem?
IESTĀDES UN uzņēmuma ieguvumi
Kādi ir uzņēmuma un iestādes ieguvumi, ja tajā sekmīgi darbojas iekšējās trauksmes celšanas sistēma? Kā sistēmu izmantot risku novēršanai?
PRAKTISKIE SEMINĀRI UN DISKUSIJAS
Diskusijās un paralēlajos semināros kopā ar ekspertiem uzzināsim praktisko pieredzi un diskutēsim.
Programma
2019. gada 1. maijā spēkā stājās Trauksmes celšanas likums. Likums ir tiesiskais pamats trauksmes celšanas kanālu izveidei iestādēs un uzņēmumos un iedzīvotāju iespējai droši ziņot par iespējamiem pārkāpumiem, kas ir saitīti ar viņu darbu un skar plašākas sabiedrības intereses.
Valsts kanceleja sagatavoja pirmo pārskatu par 2019. gadu, apkopojot statistiku un pirmos secinājumus par trauksmes celšanas sistēmu un gadījumiem Latvijā.
2020. gada 6. augustā izsludināts likumprojekts “Grozījumi Trauksmes celšanas likumā”. Tā izstrādes mērķis ir pārņemt Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu (ES) 2019/1937 (2019. gada 23. oktobris) par to personu aizsardzību, kuras ziņo par Savienības tiesību aktu pārkāpumiem.
2020. gada novembrī aicinājām iz konferenci valsts pārvaldes institūciju kontaktpersonas trauksmes celšanas jautājumos, kā arī citus valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus, uzņēmējus, juridisko biroju pārstāvjus, pētniekus, žurnālistus un citus interesentus, lai iepazītos ar mūsu un citu valstu pieredzi, kā arī diskutētu par sasniegtajiem rezultātiem un pilnveidojumiem, kas būtu nepieciešami esošajā trauksmes celšanas sistēmā.
Detalizēta programma šeit -> (pdf fails).
Pirmās dienas video ieraksti
Otrās dienas video ieraksti
STARPTAUTISKIE RUNĀTĀJI
TOM DEVINE
Toms Devains ir juridiskais direktors bezpeļņas organizācijā Government Accountability Project, Vašingtonā, KA, ASV. Viņš ir sniedzis atbalstu vairāk nekā 7000 trauksmes cēlējiem, vairāk nekā 50 reizes liecinājis ASV kongresā un vadījis kampaņas 34 nacionālo un starptautisko trauksmes celšanas likumu pieņemšanai vai aizstāvībai. Toms ir profesors Kolumbijas apgabala Juridiskajā augstskolā, ir sarakstījis vai bijis līdzautors daudzām grāmatām par trauksmes celšanu, tostarp godalgotajai “Korporatīvā trauksmes cēlēja izdzīvošanas gids: Rokasgrāmata, lai panāktu taisnību”.
VLADIMIR RADOMIROVIC
Vladimirs Radomirovičs ir tiešsaistes pētnieciskās žurnālistikas izdevuma Pistaljka dibinātājs un galvenais redaktors. Pistaljku viņš nodibināja 2010. gadā, lai ziņotu par korupciju un kronismu Serbijā un iestātos par trauksmes cēlēju aizsardzību. Viņš ir Harvardas universitātes Nieman stipendiāts (2015. gadā), kā arī Pilsoniskās drosmes balvas un Serbijas Pretkorupcijas padomes piešķirtās Verica Barac balvas saņēmējs.
MARTIN LAINE
Martins ir godalgots Igaunijas Ekspress Meedia izmeklējošais žurnālists. Pērn par Tallinas Tehnoloģiju universitātes trauksmes celšanas skandāla atspoguļošanu saņēma Igaunijas Pretkorupcijas gada balvu.
SERGEJUS MURAVJOVAS
Sergejus ir Transparency International Lietuvas nodaļas vadītājs un Transparency School dibinātājs. Pēdējos desmit gadus Sergejus strādā ar trauksmes celšanas jautājumu, ir vairāku ziņojumu par trauksmes cēlēju aizsardzību Lietuvā līdzautors.
Ziņojums par kļūdu
Mūsu redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: